plywalnia1
plywalnia2
plywalnia3
Posted on: 12 stycznia 2016, by : Aleksandra Lipko-Firlus

Dnia 8 grudnia 2018 na Pływalni Miejskiej w Siemianowicach Ślaskich odbyły się XV Śląskie Potyczki Dziecięcych Grup Ratownictwa WOPR. Na Pływalnię Miejską przyjechało 6 drużyn. Zawody otwarła Naczelnik Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Pani Małgorzata Pichen.

Drużyny walczyły w  6-ciu konkurencjach:

• sztafeta drużynowa
  • pływanie na materacu
  • pływanie z przeszkodami
  • rzut kołem ratunkowym do celu
  • wyławianie przedmiotów z wody
  • holowanie bojką

Po bardzo zaciętej rywalizacji drużyny zajęły nastepujące miejsca

• I miejsce         Chorzów KIJANKI
  • II miejsce        Zabrze DELFINY
  • III miejsce      Jaworzno PIRANIE JAWORZNO
  • IV miejsce      Mysłowice KONIKI MORSKIE
  • V miejsce        Siemianowice Śl. PIRANIE
  • VI miejsce      Zawiercie FOCZKI

Wszystkie drużyny otrzymały nagrody oraz wspaniałe prezenty, które osobiście wręczał Sekretarz Miasta, Kierownik Pływalni Miejskiej oraz Prezes Oddziału WOPR Siemianowice Śl. Jak co roku Mikołaj dopingował wszystkich zawodników, a po zakończeniu rywalizacji przyłączył się do wspólnej zabawy.

Serdecznie dziękujemy Ratownikom Oddziału WOPR Siemianowice Śląskie Wydziałowi Kultury i Sportu Urzędu Miasta Siemianowice Śl.  za duże zaangażowanie w  przygotowanie potyczek oraz Prezesowi Oddziału WOPR Siemianowice Śląskie Markowi Kuna za profesjonalne prowadzenie zawodów.

ZAWODY RETROSWIM

10 czerwca 2018 na Pływalni Miejskiej w Siemianowicach Śląskich odbyły się pierwsze zawody pływackie w stylu retro-RETROSWIM , których pomysłodawcą był Pan Leszek Naziemiec.  Głównym organizatorem zawodów był Klub Sportowy Silesia Winter Swimming, którego członkowie czuwali na prawidłowym przebiegiem współzawodnictwa.  Zastępca Prezydenta Miasta Pani Anna Zasada-Chorab otwarła zawody. Rozpoczęła się świetna zabawa połączona z rywalizacją  w następujących konkurencjach : 50m styl klasyczny z głową nad wodą, 200m styl klasyczny z głową nad wodą, 50m glajch, 50m trudgen , 50m na boku. Po pokonaniu wybranego dystansu zawodnicy mogli przejść do kolejnej rywalizacji- Turnieju Wyciskania Żołnierskiego Odważnika Kulowego, którego organizatorem był Pan Jacek Polechoński.

Zawodników jak i kibiców obowiązywały stroje retro, które również były oceniane przez sędziów.

W konkurencji najlepsze strój męski wygrał Mariusz Lebioda, wśród Pań za najładniejszy strój wieczorowy wybrano kreację Sylwii Naziemiec, a za najlepszy strój kąpielowy uznano kostium pływacki , w którym startowała Martyna Jakubska.

Przed Pływalnię Miejską  można było podziwiać stare samochody z lat 30-tych, którymi przyjechali członkowie AUTOMOBIKLUB ŚLĄSKI.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom i gościom za udział w zawodach RETROSWIM oraz Ratownikom Siemianowickiego Oddziału WOPR za pomoc w organizacji zawodów.

Zawody RETROSWIM
« z 7 »

11 czerwca 2017 na boisku wielofunkcyjnym „SPORCIK” odbył się turniej piłkarski ŻÓŁTO-NIEBIESKI BAJTEL, którego głównym organizatorem był Ruch Autonomii Śląska koło Siemianowice Śl..

Do turnieju zgłosiło się 5 drużyn, które po wielogodzinnej rywalizacji zajęły nastepujące miejsca:

1. FC Pecioki
  2. Hugo Boss
  3. FC Siemce
  4. Siemce United
  5. Niebieska Szarańcza

Nagrody indywidualne otrzymali:

• Najlepszy strzelec – Kacper Piorun
  • Najlepszy zawodnik – Dawid Skrzypiec
  • Najlepszy Bramkarz – Adrian Wieczorek
  • Nagroda za zachowanie  Fair Play – Kacper Homenda

plakatplakat

11 czerwca 2016 w ramach obchodów XXXIV Dni Siemianowic Śląskich Siemianowicki Oddział WOPR przeprowadził dla mieszkańców naszego miasta szkolenie w zakresie podstaw pierwszej pomocy z użyciem defibrylatora AED i manekina. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród najmłodszych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Ratownikom WOPR za przeprowadzenie szkolenia.

DSC_0325DSC_0326DSC_0327DSC_0329DSC_0334DSC_0337

plakat_WOPR_m

W pierwszym tygodniu ferii zimowych odbyły się zajęcia pod hasłem ,,Pływaj z WOPR-em na Pływalni Miejskiej”.

Program zajęć obejmował:

• podstawy nauki pływania
  • podstawy samoratowania w wodzie
  • podstawy pierwszej pomocy
  • szkolenie z zakresu bezpieczeństwa na lodzie.

Wszyscy uczestnicy zajęć pod opieką ratowników WOPR Oddziału Siemianowice Śląskie mogli doskonalić swoje umiejętności pływackie oraz nauczyć się podstaw pierwszej pomocy. Ratownicy przekazali również informacje, jak bezpiecznie korzystać z lodowisk, szczególnie tych na naturalnych akwenach.

Na ostatnich zajęciach Pani Małgorzata Pichen – Naczelnik Wydziału Kultury i Sportu każdemu uczestnikowi wręczyła dyplom i podziękowała za udział w zajęciach.

Serdecznie dziękujemy Prezesowi i Ratownikom WOPR Oddział Siemianowice Śląskie za pomoc w organizacji AKCJI ZIMA 2016r.

ferie2016_4 ferie2016_3 ferie2016_2 ferie2016_1

Pages ( 1 of 2 ): 1 2Następna »