ZAWODY RETROSWIM

10 czerwca 2018 na Pływalni Miejskiej w Siemianowicach Śląskich odbyły się pierwsze zawody pływackie w stylu retro-RETROSWIM , których pomysłodawcą był Pan Leszek Naziemiec.  Głównym organizatorem zawodów był Klub Sportowy Silesia Winter Swimming, którego członkowie czuwali na prawidłowym przebiegiem współzawodnictwa.  Zastępca Prezydenta Miasta Pani Anna Zasada-Chorab otwarła zawody. Rozpoczęła się świetna zabawa połączona z rywalizacją  w następujących konkurencjach : 50m styl klasyczny z głową nad wodą, 200m styl klasyczny z głową nad wodą, 50m glajch, 50m trudgen , 50m na boku. Po pokonaniu wybranego dystansu zawodnicy mogli przejść do kolejnej rywalizacji- Turnieju Wyciskania Żołnierskiego Odważnika Kulowego, którego organizatorem był Pan Jacek Polechoński.

Zawodników jak i kibiców obowiązywały stroje retro, które również były oceniane przez sędziów.

W konkurencji najlepsze strój męski wygrał Mariusz Lebioda, wśród Pań za najładniejszy strój wieczorowy wybrano kreację Sylwii Naziemiec, a za najlepszy strój kąpielowy uznano kostium pływacki , w którym startowała Martyna Jakubska.

Przed Pływalnię Miejską  można było podziwiać stare samochody z lat 30-tych, którymi przyjechali członkowie AUTOMOBIKLUB ŚLĄSKI.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom i gościom za udział w zawodach RETROSWIM oraz Ratownikom Siemianowickiego Oddziału WOPR za pomoc w organizacji zawodów.

Wyniki
Wyniki

Zapraszamy do galerii zdjęć

Czytaj dalej