plywalnia1
plywalnia2
plywalnia3
WOPR

INFORMACJA Z DZIAŁALNOŚCI WOPR – ODDZIAŁ MIEJSKI SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE WOPR to specjalistyczne stowarzyszenie o zasięgu ogólnokrajowym powołane do ratowania tonących, organizacji pomocy i bezpiecznego wypoczynku nad wodami oraz profilaktyka jako podstawa zasad bezpiecznej kąpieli.

DZIAŁANIA ODDZIAŁU: kursy ratownicze, egzaminy na karty pływackie, szkolenia z zakresu pierwszej pomocy, działania prewencyjne, tworzenie ogólnych zasad bezpieczeństwa. Zajęcia WOPR w ramach których prowadzone są kursy na stopień młodszego ratownika i ratownika wodnego odbywają się w każdą sobotę o godz. 9:00 na Pływalni Miejskiej. Wszelkie informacje można uzyskać zawsze na zajęciach WOPR. Siedzibą Zarządu Oddziału WOPR jest Pływalnia Miejska.

Na Pływalni Miejskiej działa grupa MŁODYCH ADEPTÓW RATOWNICTWA WODNEGO „PIRANIE”– są to zajęcia dla dzieci szkół podstawowych z zakresu doskonalenia pływania, samoratownia, udzielania pierwszej pomocy, reakcji na sytuacje niebezpieczne oraz integrację dzieci w wolnym czasie, jak również wspólne zabawy i gry wodne. Zajęcia odbywają się w każdą sobotę miesiąca od godz. 10:00 do 11:00 Warunkiem przyjęcia do „PIRANII” jest podstawowa umiejętność pływania, zgoda lekarza oraz dobry humor. Organizowane są zawody, wycieczki nad otwarte akweny wodne oraz w okresie wakacyjnym coroczne obozy sportowo-wypoczynkowe.

W ramach zajęć WOPR odbywają się treningi Sekcji Hokeja pod Wodą „WALENIE” każdą sobotę o godz. godz. 11.00.

WOPR SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE– GRUPA ,,WALENIE’’ – HOKEJ POD WODĄ